Карпош

  во

  Во основното училиште „Владо Тасевски“ во скопската населба Козле, општина Карпош, повторно се појави шуга. Родителите вознемирени откако втор пат годинава, ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Со цел да се обезбеди полесен проток на сообраќајот и да се намали сообраќајниот метеж пред ТЦ „Скопје Сити Мол“, во претстојниот период, Општина Карпош во ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Високо ниво на ПМ10 честички во воздухот и мерните станици покажуваа и синоќа. Според мерењата и резултатите објавени на страната на Министерството за животна ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Во Куманово се засадени 150 садници од бреза во населбите  Карпош и во населбата Диво насељњ со цел да се намали загадувањето на воздухот. Општина Куманово ...
  сите 49 | | | веќе видена