Карпош

  во

  Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција до судија на претходна постапка при Кривичниот суд достави предлог ...
  сите 186 | | | веќе видена

  Во периодот од 2011 до 2017 година вработени во Општина Карпош на чело со тогашниот градоначалник Стевчо Јакимовски легализирале бараки во сопственост на ...
  сите 186 | | | веќе видена

  Поранешнот градоначанк на Општина Карпош, Стевчо Јакимовски предмалку е префрлен од старата во новата зграда на Кривичниот суд. Во придружба на полицаец ...
  сите 186 | | | веќе видена

  Поранешниот градоначалник на скопската општина Карпош Стевчо Јакимовски и уште двајца вработени во општинската администрација утрово се приведени од полицијата ...
  сите 186 | | | веќе видена

  Одделот за сузбивање на организиран криминал и корупција на МВР до Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција поднесе кривични ...
  сите 186 | | | веќе видена

  Фирмите „Гром промет ДООЕЛ“, „Емаг ДООЕЛ Скопје“, „Дот мебел ДООЕЛ“ и физичко лице со иницијали Т.К. се опфатени во истрагата на Министерството за внатрешни ...
  сите 186 | | | веќе видена

  Проблемот со иселувањето станува се поалармантен. Имено, голем број на млади луѓе воопшто не ја гледаат својата иднина во Македонија а тоа го потврдува и ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција до судијата на претходна постапка при Основниот суд ...
  сите 186 | | | веќе видена

  Чин на брутален политички притисок и израз на огромен страв и паника на Заевизмот кој губи претставува денешното приведување на лидерот на партијата Гром ...
  сите 186 | | | веќе видена

  Поранешниот градоначалник на Општина Карпош Стефчо Јакимовски е осомничен за легализација на државно земјиште што било откупено по драстично пониска цена, за ...
  сите 186 | | | веќе видена

  Одделот за сузбивање на организиран криминал и корупција на МВР до Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција поднесе кривични ...
  сите 186 | | | веќе видена

  Одделот за сузбивање на организиран криминал и корупција на МВР до Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција поднесе кривични ...
  сите 186 | | | веќе видена

  Одделот за сузбивање на организиран криминал и корупција на МВР до Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција поднесе кривични ...
  сите 186 | | | веќе видена

  Одделот за сузбивање на организиран криминал и корупција на МВР до Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција поднесе кривични ...
  сите 186 | | | веќе видена