Карпош

  во

  Денеска, во урбаните заедници „Карпош 2“, „Владо Тасевски“ и „Влае 1“, поделeни се 120 хуманитарни пакети за сограѓаните кои се наоѓаат во потешка материјална ...
  сите 29 | | | веќе видена

  „Го градам мојот град – 2018“ е насловена манифестацијата што и оваа година традиционално ја подготвува детскиот културен центар „Карпош“. Настанот е посветен ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Бутелчани и граѓаните што се упатуваат за влез или излез кон скопската општина Бутел никако да се спасат од сообраќајниот метеж. Ако претходно беше проблем ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Ексградоначалникот на општина Карпош, Стевчо Јакимовски, на денешниот протест „Правда за Груевски“ што се оддржува пред Кривичниот суд изјави дека секој што е ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Ексградоначалникот на општина Карпош, Стевчо Јакимовски, на протестот „Правда за Груевски“ пред кривичниот суд порача дека секој што е виновен треба да ...
  сите 69 | | | веќе видена