Карпош

  во

  Ексградоначалникот на општина Карпош, Стевчо Јакимовски, на протестот „Правда за Груевски“ пред кривичниот суд порача дека секој што е виновен треба да ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Ова попладне воздухот е најзагаден во Тетово од сите градови низ Македонија. Во овој град попладнево се измерени 55 ПМ честички на 100 микрограми, во Куманово ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Новинарот Зоран Божиновски открива физичко насилство против вработена во Детската болница Козле од страна на менаџер. Како резултат на насилството и психичкиот ...
  | | веќе видена | слични

  Контакт Власта бега од дебата со опозицијата, сакаат да помине далеку од очите на јавноста, обвини координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Никола ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Изработка на ветерници, вртење педали по предвидена рута, едукација за проверка на точак, детски улични игри и дискусија со дечиња за сообраќај, се дел од ...
  | | веќе видена

  Детскиот културен центар „Карпош“ и годинава традиционално ќе ја организира манифестацијата посветена на предучилишните установи, а во чест на градот Скопје, ...
  сите 7 | | | веќе видена