Карпош

  во

  Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот суд Скопје 1 Скопје поднесе Обвинителен предлог против едно лице кое се товари за кривично дело – Напад врз ...
  сите 31 | | | веќе видена

  „Комунална хигиена“-Скопје го собираше сметот од дворот на студентскиот дом „Гоце Делчев“ на барање на Стефан Богоев, градоначалникот на општина Карпош. Во ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Почетокот на акцијата го означија помошник-директорот за оперативно-технички работи, Етула Амети, градоначалникот на општината Карпош, Стефан Богоев и ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Комуналните служби на Општина Карпош се приклучија кон акцијата на ЈП „Комунална хигиена – Скопје“ за чистење на дворот на студентскиот дом „Гоце Делчев“. Оваа ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Во дворот на студентскиот дом „Гоце Делчев”, ЈП „Комунална хигиена – Скопје” денеска започна акција за расчистувањето на големото количество градежен отпад. ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Јавното претпријатие „Комунална хигиена“ денеска почна акција за чистење на дворот на студентскиот дом „Гоце Делчев“ во скопската општина Карпош. ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Комуналните служби на Општина Карпош се приклучија кон акцијата на ЈП „Комунална хигиена – Скопје“ за чистење на дворот на студентскиот дом „Гоце Делчев“. Оваа ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Градоначалникот на Општина Карпош, Стефан Богоев, министерот за образование и наука Арбер Адеми, амбасадорот на Франција во земјава, Кристијан Тимоние, и ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Несовесни граѓани лани фрлиле на јавни површини, надвор од контејнерите, 5.144 кубни метри најразличен отпад, што е зголемување од 516 проценти во однос на ...
  сите 5 | | | веќе видена