Груевски

  во

  Според сè уште непотврдена информација, поранешниот македонски премиер Никола Груевски веќе ја напуштил Унгарија, објави бугарската агенција „Фокус“ ...
  сите 366 | | | веќе видена

  Судот мора да се ослободи од притисокот и да ги констатира пропустите направени при изрекувањето на мерката притвор на Миле Јанакиески и Кирил Божиновски. Нема ...
  сите 397 | | | веќе видена

  Правда ќе има, ќе има одговорност за секој за кој ќе се докаже дека постапувал незаконски. Отворената истрага ќе ги лоцира одговорните кои на каков било начин ...
  сите 356 | | | веќе видена

  Измислените случаи од врвот на антинародното ВМРО-ДПМНЕ нема да ја сокријат спрегата Мицкоски-Груевски, факт е дека „Фени“ работи, реагира СДСМ на ...
  сите 19 | | | веќе видена

  СДСМ: Ќе има одговорност ако се докаже дека некој му помогнал на Груевски да избега Правда ќе има, ќе има одговорност за секој за кој ќе се докаже дека ...
  сите 356 | | | веќе видена

  Како човек да ја опише апсурдната јавна опсесија со бегството на Груевски, што громогласно се тркала по библиската земја, а и пошироко, по балканската релјефна ...
  | | веќе видена

  На поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески, и поранешниот генерален секретар на Владата, Кирил Божиновски, им е определен 30-дневен притвор ...
  сите 397 | | | веќе видена

  Правда ќе има, ќе има одговорност за секој за кој ќе се докаже дека постапувал незаконски. Отворената истрага ќе ги лоцира одговорните кои на каков било начин ...
  сите 356 | | | веќе видена

  (Видео) Стоилковски: Заев ја обвини Унгарија дека го киднапирала Груевски Зоран Заев вчера на два пати ја пласираше тезата дека Груевски бил киднапиран. Со ...
  сите 397 | | | веќе видена

  На поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески, и поранешниот генерален секретар на Владата, Кирил Божиновски, им е определен 30-дневен притвор ...
  сите 397 | | | веќе видена

  Антинародното раководство на ВМРО-ДПМНЕ ги потценува граѓните. Цели 11 години ВМРО-ДПМНЕ не презеде ништо за решвање или барем за ублажување на проблемот со ...
  сите 96 | | | веќе видена

  Денешното барање на судот да донесе одлука по налог на ВМРО-ДПМНЕ покажува дека во оваа партија ништо не се променило, тоа е истата матрица на криминалецот ...
  сите 356 | | | веќе видена

  Времето кога од партија се наредуваше кој да се притвора, а кој да излезе од притвор заврши со заминвање на ВМРО-ДПМНЕ во опозиција. Времето кога илјадници ...
  сите 356 | | | веќе видена