Груевски

  во

  Со изведување докази, предложени од одбраната, во Кривичниот суд во Скопје продолжува судењето за уривањето на станбено-деловниот комплекс „Космос“ на ...
  сите 13 | | | веќе видена

  И не само тоа. Точно во 11 часот, кога почна церемонијата на потпишувањето на протоколот за пристапување кон НАТО во Брисел, во време на силните видео и ТВ ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Со изведување докази, предложени од одбраната, во Кривичниот суд во Скопје продолжува судењето за уривањето на станбено-деловниот комплекс „Космос” на ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Со изведување докази, предложени од одбраната, во Кривичниот суд во Скопје продолжува судењето за уривањето на станбено-деловниот комплекс „Космос“ на ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Jавното обвинителство има капацитет да постапува по сите предмети, иако не располага со ресурсите што ги има Специјалното јавно обвинителство во делот на ...
  сите 82 | | | веќе видена

  ММС, 07.02.2019Вчерашното потпишување на протоколот за пристапување на Македонија во НАТО наиде на широк одек во балканските медиуми. Во ММС ќе пренесеме само ...
  сите 106 | | | веќе видена

  Спасовски во интервју за емисијата Отворено на 1Тв истакна, дека не верува дека било која партија се плаши од расчистување со криминалот, дури и во своите ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски најавува дека со криминалот ќе се расчистува независно дали е тој и во владините редови. -Владата нема интерес ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски најавува дека со криминалот ќе се расчистува независно дали е тој и во владините редови. -Владата нема интерес ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Македонските обвинители, кои го истражуваат бегството на екс премиерот Груевски кој успеа да избега од државата пред да биде приведен на отслужување двегодишна ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Со Борјан Јовановски разгворавме за реформите во Министерството за внатрешни работи, владеењето на право и правната држава, претстојните избори и бегството на ...
  сите 5 | | | веќе видена