Груевски

  во

  Премиерот да покаже малку достоинство, бара славистот и доктор на филолошки науки Емил Ниами кој во текст насловен „Секси девојка“ или „курва“ признава дека ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев за германски ФАЦ со сигурност тврдеше дека знае како избегал поранешниот премиер Никола Груевски. Заев истакна дека тој се сокрил во ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Поранешниот премиер Никола Груевски тврди дека од државава не избегал влегувајќи во багажник од автомобил. Груевски, на кого Собранието на почетокот на ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Никола Груевски на својот фејсбук профил се огласи откако премиерот Зоран Заев во интервју за германскиот весник „Франкфуртер алгемајне цајтунг“, тврдеше дека ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Експремиерот Никола Груевски се огласи на Фејсбук по изјавата на премиерот Заев за германски „Франкфуртер алгемајне цајтунг“(ФАЦ), каде тој рече дека Груевски ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев за германски ФАЦ со сигурност тврдеше дека знае како избегал Груевски - сокриен во багажник, на што овој денеска му одговори: „во животот ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Поранешниот премиер Никола Груевски тврди дека не се криел во багажник од автомобил при бегство од државата. Груевски, на кого Собранието на почетокот на ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Бегалецот Никола Груевски, кој доби азил во Унгарија – се огласи на својот фејсбук профил откако премиерот Зоран Заев изјави дека поранешниот премиер земјава ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Експремиерот Никола Груевски се огласи на Фејсбук по изјавата на премиерот Заев за германски „Франкфуртер алгемајне цајтунг“(ФАЦ), каде тој рече дека Груевски ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Експремиерот Никола Груевски се огласи на Фејсбук по изјавата на премиерот Заев за германски „Франкфуртер алгемајне цајтунг“(ФАЦ), каде тој рече дека Груевски ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Семејството Лековиќ живее во Зелениково. „Црно на бело" на нивната адреса живеат седум фамилијарни членови, но попишувачите запишаа шест, бидејќи еден од нив, ...
  сите 106 | | | веќе видена

  Поранешниот премиер, а сега бегалец во Унгарија Никола Груевски ја демантира на својот фејсбук профил изјавата на премиерот Зоран Заев во врска со неговото ...
  сите 76 | | | веќе видена