Груевски

  во

  „Како што се очекуваше, Мицкоски денеска го официјализираше својот кандидат кој застана рамо до рамо со него, тргна против напредокот, проитв НАТО и ЕУ, по ...
  сите 162 | | | веќе видена

  Очекувано, Мицкоски го официјализираше својот кандидат, на граѓаните не им треба нов полтрон туку вистински претседател, заедно со Силјановска да се подготват ...
  сите 162 | | | веќе видена

  Соопштение на СДСМ: СДСМ: На нашата татковина не и е потребен уште еден партиски полтрон како Иванов, Мицкоски и Силјановска да се подготват за пораз ...
  сите 162 | | | веќе видена

  Како што се очекуваше, Христијан Мицкоски денеска го официјализираше својот кандидат кој застана рамо до рамо со него, тргна против напредокот, проитв НАТО и ...
  сите 162 | | | веќе видена

  Како што се очекуваше, Мицкоски денеска го официјализираше својот кандидат кој застана рамо до рамо со него, тргна против напредокот, проитв НАТО и ЕУ, по ...
  сите 162 | | | веќе видена

  Соопштение за јавност Уште едно алиби обраќање на антизападниот Христијан Мицкоски од Конвенцијата на која лично тој си го бира својот фаворит, својот кандидат ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Мрачното обраќање на Мицкоски многу добро го отсликува него и состојбата во којашто се наоѓа: „чудовишта", „џелати", „кризи", „исклучувања", „жолти картони", ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Уште едно алиби обраќање на антизападниот Христијан Мицкоски од Конвенцијата на која лично тој си го бира својот фаворит, својот кандидат кој со него треба да ...
  сите 36 | | | веќе видена

  СДСМ смета дека обраќањето на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на денешната Конвенција е доказ дека ја нема поддршката ниту од партијата ниту од ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Поранешниот амбасадор на ЕУ во Македонија Евран Фуере смета дека бегството на Груевски било помогнат од Унгарија. – Јасно е дека имаше соработка со Унгарија, ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Владата треба да го задржи курсот на реформи и да не ги повторува ужасните грешки на претходната власт – вели поранешниот амбасадор на ЕУ Ерван Фуерево ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Владата треба да го задржи курсот на реформи и да не ги повторува ужасните грешки на претходната власт – вели поранешниот амбасадор на ЕУ Ерван Фуерево ...
  сите 16 | | | веќе видена

  После толку години ангажман во и за Македонија, претпоставувам дека ве радува решавањето на спорот со Грција… Најголемата лекција е лидерството и храброста на ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Денешната Конвенција на ВМРО-ДПМНЕ е најобична фарса. Антизападниот Христијан Мицкоски сам го одбира неговиот кандидат или кандидатка. Денеска е само ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Во интервјуто на МИА, поранешниот амбасадор на ЕУ во Македонија Ерван Фуере, меѓудругото беше прашан и за бегството на екс премиерот Никола Груевски во ...
  сите 16 | | | веќе видена