Груевски

  во

  Унгарскиот европратеник од Зелените, Бенедек Јавор, му испрати официјално писмо на еврокомесарот за миграција  и внатрешни работи, Димитрис Аврамопулос, во кое ...
  сите 82 | | | веќе видена

  Над 4 часа траеше денешното судско рочиште за настаните од 27 април, на кое обвинителката Вилма Рускоска ги читаше писмените докази. На рочиштето закажано за ...
  сите 140 | | | веќе видена

  Владата размислува и ќе донесе одлука да испрати барање за повлекување на одлуката за азил на Никола Груевски, од причини што доколку одлуката е заснована врз ...
  сите 350 | | | веќе видена

  Државниот министер за Европа во германското Министерство за надворешни работи, Михаел Рот упати критики до унгарските власти за доделувањето азил на ...
  сите 82 | | | веќе видена

  Унгарскиот европратеник од Зелените, Бенедек Јавор, му испрати официјално писмо на еврокомесарот за миграција и внатрешни работи, Димитрис Аврамопулос, во кое ...
  сите 82 | | | веќе видена

  Унгарскиот министер за правда, Ласло Трочањи, за телевизијата „Еко“ изјави дека Никола Груевски може да аплицира за патнички документи како бегалец и потоа да ...
  сите 350 | | | веќе видена

  Министерството за правда ќе бара отповикување на одлуката за азил на Никола Груевски, која што по експресна постапка ја донесе Унгарија. Министерката за правда ...
  сите 350 | | | веќе видена

  „Со таквите изјави, Мицкоски потврдува дека останува единствениот бранител на криминалот на неговиот ментор Никола Груевски и неговите криминални ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска изјави дека случајот со давање азил на Груевски е иронија и парадокс, оти ЕК ја дефинираше Македонија ...
  сите 91 | | | веќе видена

  Министерката за правда Рената Дескоска рече дека унгарскиот правен систем дозволува таква постапка и појасни дека според правните легислативи на Унгарија , ако ...
  сите 350 | | | веќе видена

  Државниот министер за Европа во германското Министерство за надворешни работи, Михаел Рот упати критики до унгарските власти за доделувањето азил на ...
  сите 82 | | | веќе видена