Груевски

  во

  Документите што се однесуваат на снимените разговори помеѓу лидерот на СДСМ Зоран Заев и неговите соработници, поднесени во овинителството во Скопје, укажуваат ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Документите што се однесуваат на снимените разговори помеѓу лидерот на СДСМ Зоран Заев и неговите соработници, поднесени во овинителството во Скопје, укажуваат ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Италијанскиот весник Ла Верита во денешнот број објавува детали од улогата на Захир Беќири Чауш во СДСМ, и неговото место во обезбедување гласови за Заев. ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Документите што се однесуваат на снимените разговори помеѓу лидерот на СДСМ Зоран Заев и неговите соработници, поднесени во овинителството во Скопје, укажуваат ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Пратениците синоќа не гласаа за Информацијата за енормното загадување на амбиентниот воздух во Република Македонија, поднесена од ВМРО – ДПМНЕ. Седницата е ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Пратениците вечерва не гласаа за Информацијата за енормното загадување на амбиентниот воздух во Република Македонија, поднесена од ВМРО – ДПМНЕ. Седницата е ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Седницата е прекината и, како што најави потпретседателот на Собранието Горан Мисовски, дополнително ќе биде закажана. Расправата во попладневниот дел продолжи ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Пратениците вечерва не гласаа за Информацијата за енормното загадување на амбиентниот воздух во Република Македонија, поднесена од ВМРО – ДПМНЕ. Седницата е ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Пратениците вечерва не гласаа за Информацијата за енормното загадување на амбиентниот воздух во Република Македонија, поднесена од ВМРО – ДПМНЕ. Седницата е ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Пратениците вечерва не гласаа за Информацијата за енормното загадување на амбиентниот воздух во Република Македонија, поднесена од ВМРО – ДПМНЕ. Седницата е ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Италијанскиот весник „Ла верита“ и Центарот за комуникации на ВМРО ДПМНЕ се двете фабрики за продукција на лажни вести со крајна цел партијата на Христијан ...
  сите 404 | | | веќе видена

  Mинистерката за труд и социјална политика Рашаела Мизрахи, испрати демант со кој во стилот на Никола Груевски се обидува да ги замолчи новинарите, пишува ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Со скандалозно однесување и погрдни зборови „ороспијо и гомнарко“, поранешната шефица на СЈО, Катица Јанева ја испрати нејзината колешка Лиле Стефанова по ...
  сите 280 | | | веќе видена

  Предметот Тенк за експремиерот Груевски и Поповски чиј известител е врховниот судија Ристо Катавеновски сега ќе треба да го преземе друг судија, откако денеска ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Италијанскиот весник со сомнителна сопственост „Ла Верита“, кој упорно се обидува да го скандализира постгруевистичкиот период во Македонија, важи за близок до ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Не сум скарана со двајцата обвинети, но не сум во добри односи со Катица Јанева, рече обвинителката Лиле Стафнова, која денеска сведочи во Кривичниот суд за ...
  сите 280 | | | веќе видена