Груевски

  во

  Унгарската опозиција ги критикуваше потезите на владата на премиерот Виктор Орбан во врска со барањето за азил на поранешниот македонски премиер Никола ...
  сите 377 | | | веќе видена

  Вечерва (19.11.2018 г.) од 22:00 часот во „360 Степени“ на ТВ Алсат: -Џорџ Сорос и извештаите на ЕУ и САД за политизирано судство во времето на Никола Груевски ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Обвинителството ќе бара снимки од безбедносни камери на црногорските гранични премини кои ги користел Никола Груевски при бегањето, изјави за Телма јавната ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Унгарската опозиција ги критикуваше потезите на владата на премиерот Виктор Орбан во врска со барањето азил на поранешниот македонски премиер Никола Груевски ...
  сите 377 | | | веќе видена

  Во Министерството за надворешни работи денеска бил повикан амбасадорот на Унгарија во Република Македонија, Ласло Дукс, на средба кај државниот секретар Виктор ...
  сите 216 | | | веќе видена

  Целта на средбата беше предавање на протестна нота од македонска до унгарска страна, а по повод последните информации поврзани со бегството на Никола Груевски ...
  сите 216 | | | веќе видена

  Во Министерството за надворешни работи денеска беше повикан амбасадорот на Унгарија во Република Македонија, Ласло Дукс, на средба кај државниот секретар ...
  сите 216 | | | веќе видена

  Во Министерството за надворешни работи денеска бил повикан амбасадорот на Унгарија во Република Македонија, Ласло Дукс, на средба кај државниот секретар Виктор ...
  сите 216 | | | веќе видена

  Загриженост за настанатата состојба со бегството на поранешниот премиер Никола Груевски, попладнево преку соопштение на својот веб-сајт, изрази и Судскиот ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Денес, во Министерството за надворешни работи беше повикан амбасадорот на Унгарија во Република Македонија, Ласло Дукс, на средба кај државниот секретар Виктор ...
  сите 216 | | | веќе видена

  Пратениците од унгарската опозициска Демократска коалиција истакнаа плакат со ликот на избеганиот Никола Груевски на еден од прозорците на својот парламент, со ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Унгарската опозиција, повикувајќи се на нивниот закон за азил, кој предвидува специјален третман само ако се работи за малолетник без придружба од возрасно ...
  сите 377 | | | веќе видена