Груевски

  во

  Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески рече дека најостро го осудува бегството на осудениот пратеник и експремиер Никола Груевски, кој сега ...
  сите 99 | | | веќе видена

  Поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески го осудува бегството на експремиерот Никола Груевски.,, Најостро го осудувам ваквиот чин, бидејќи ќе ...
  сите 99 | | | веќе видена

  Специјалното јавно обвинетелство (СЈО) побара притвор за Никола Груевски, во време кога некои луѓе не можеа името да му го спомнат, кажа специјалната јавна ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Единствено што сметам дека е исправно е тоа да се одбие барањето за азил и Никола Груевски да биде екстрадиран во Македонија и да ја извршува казната. Тоа е ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Специјалното јавно обвинителство (СЈО) побара притвор за Никола Груевски уште во февруари 2016 година кога некои други не можеа ни име да му споменат, а до ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Поранешниот Министер за транспорт и врски Миле Јанакиески за ТВ 21 вели дека најостро го осудува бегството на Никола Груевски. „Најостро го осудувам ваквиот ...
  сите 99 | | | веќе видена

  По трите случаи на бегство по изрекување на мерката притвор или затворски казни и повеќе од очигледно е дека е потребно да се направи проценка на ...
  сите 92 | | | веќе видена

  Дали Никола Груевски избега или власта му направи услуга? Расплетот на настаните поврзани со барањето политички азил на Никола Груевски во Унгарија го прави ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Доцна попладнево стигна официјална потврда дека бившиот премиер Никола Груевски, со цел да го избегне одлежувањето на двегодишната затворска казна, е избеган ...
  сите 229 | | | веќе видена

  Поранешниот Министер за транспорт и врски Миле Јанакиески ексклузивно за ТВ 21 вели дека најостро го осудува бегството на Никола Груевски. „Најостро го ...
  сите 99 | | | веќе видена