Груевски

  во

  Претседателот на словенечкиот парламент Дејан Жидан при денешната посета на Македонија се возеше со мерцедесот вреден 600 илјади евра набавен од страна на ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Обвинителката за организираниот напад на Собранието на 27 април 2017 Вилма Русковска, на новинарско прашање денеска одговори дека поранешниот премиер Никола ...
  сите 288 | | | веќе видена

  Судењата можеби се чини дека траат предолго, но во месец септември само шест рочишта се закажани, а со оглед на обемноста на предметот и доказниот материјал ...
  сите 288 | | | веќе видена

  По првиот дел од судењето во кривичниот суд за настаните од 27 април, обвинителката Вилма Русковска, на новинарско прашање, рече дека се уште е во предистрага ...
  сите 288 | | | веќе видена

  По првиот дел од судењето во кривичниот суд за настаните од 27 април, обвинителката Вилма Русковска, на новинарско прашање, рече дека сè уште е во предистрага ...
  сите 288 | | | веќе видена

  По првиот дел од судењето во кривичниот суд за настаните од 27 април, обвинителката Вилма Русковска, на новинарско прашање, рече дека се уште е во предистрага ...
  сите 288 | | | веќе видена

  Поранешниот премиер Никола Груевски нема да биде сведок на обвинителството во случајот со насилството од 27 април. Ова денес го откри обвинителката Вилма ...
  сите 288 | | | веќе видена

  Судењата можеби се чини дека траат предолго, но во месец септември само шест рочишта се закажани, а со оглед на обемноста на предметот и доказниот материјал ...
  сите 288 | | | веќе видена

  По првиот дел од судењето во кривичниот суд за настаните од 27 април, обвинителката Вилма Русковска, на новинарско прашање, рече дека се уште е во предистрага ...
  сите 288 | | | веќе видена

  Судењата можеби се чини дека траат предолго, но во месец септември само шест рочишта се закажани, а со оглед на обемноста на предметот и доказниот материјал ...
  сите 288 | | | веќе видена

  Ако сметав дека треба да биде повикан Никола Груевски да сведочи за 27 април, ќе го повикав. Тој дента не беше во државата. Не знам на кои околности ќе го ...
  сите 288 | | | веќе видена

  Ако сметав дека треба да биде повикан Никола Груевски да сведочи за 27 април, ќе го повикав. Тој дента не беше во државата. Не знам на кои околности ќе го ...
  сите 288 | | | веќе видена

  По првиот дел од судењето во кривичниот суд за настаните од 27 април, обвинителката Вилма Русковска, на новинарско прашање, рече дека се уште е во предистрага ...
  сите 288 | | | веќе видена

  Основна карактеристика на политичката партија ВМРО-ДПМНЕ која, во 27-годишната историја на независна и самостојна Македонија, беше полни 15 години на власт е – ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Власта сака да ги спроведе промените на уставот по рецептот на “Тиранската платформа”, односно граѓаните прво да ги изгласаат промените на слепо, а власта ...
  сите 88 | | | веќе видена