Груевски

  во

  Владата на Орбан тајно го прими поранешниот македонски премиер Никола Груевски, преку Албанија, Црна Гора и Србија, во Унгарија. Будимпешта негира дека има ...
  сите 237 | | | веќе видена

  Министерот за надворешни работи на Црна Гора, Срѓан Дармановиќ, изјави денеска во Подгорица дека неговата земја не ги повредиле дипломатските протокли во ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Никола Груевски има специјален третман затоа што бил 10 години премиер на друга држава, вели Балаш Орбан, државен секретар на кабинетот на унгарскиот премиер ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Mинистерството за правда на Република Македонија ќе бара други правни механизми за испорачување на екс-премиерот Груевски бидејќи земјава нема договор за ...
  сите 119 | | | веќе видена

  Во најновата емисија на ,,КОД” : Заев не знае каде е Груевски и можеби смета дека унгарските власти прават кривично дело па поради таа причина премиерот ќе има ...
  | | веќе видена | слични

  Албанскиот претседател Илир Мета два дена престојувал во Битола. Дека Мета бил во Македонија сведочат фотографиите објавени на неговиот фејсбук профил каде што ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ не може да престане да ги брани криминалите на осудениот Никола Груевски и неговите соработници. Лицемерно е ...
  сите 140 | | | веќе видена

  На вечерашниот протест, од говорницата се обрати и Тодор Петров. Тој побара оставка од Владата и распуштање на Собранието. Како што додаде тој, оваа Влада е ...
  сите 83 | | | веќе видена