Груевски

  во

  Целокупниот безбедносен систем во државата е во колапс, тоа се должи и на партизација. МВР е надлежно да ја спроведе мерката одземање на пасош и да спречи да ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Поранешниот министер за внатрешни работи Павле Трајанов смета дека сега обврска на министерот Оливер Спасовски е да спроведе детална истрага за функционирањето ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Поранешниот министер за внатрешни работи Павле Трајанов смета дека сега обврска на министерот Оливер Спасовски е да спроведе детална истрага за функционирањето ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Најпознатиот истражувачки портал во Унгарија тврди дека Груевски во Будимпешта пристигнал од Белград со авион на олигарх близок на премиерот Орбан. Можно е и ...
  сите 366 | | | веќе видена

  Капитал - Груевски бара азил од Унгарија, јавноста бара одговорност за неговото бегство „Груевски бара азил од Унгарија, јавноста бара одговорност за неговото ...
  сите 183 | | | веќе видена

  Луксузниот приватен авион што го користи унгарската владејачка и бизнис елита, беше лоциран во Виена од крајот на октомври. Авионот регистриран како OE-LEM, по ...
  сите 366 | | | веќе видена

  Никола Груевски не избегал во Будимпешта за да избегне затворска туку е навистина киднапиран. Ова го кажа самиот премиер Зоран Заев, а набрзо потоа се огласија ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Поранешниот вицепремиер во Владата на ВМРО-ДПМНЕ и близок соработник на Никола Груевски, Владимир Пешевски во дебатниот магазин „Клик Плус“ порача дека ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Македонското МВР молчи, а Албанија и Црна Гора го покажаа патот по кој избегал екс-премиерот Никола Груевски, велат од албанската опозициска партија, Алијанса ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Екс-премиерот Никола Груевски, од Албанија во Црна Гора поминал преку граничниот премин Хани Хоти. Ова го потврди и албанската полиција, но сѐ уште е непознато ...
  сите 212 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев ги потврди информациите од соседните држави, Албанија и Црна Гора, дека Груевски поминал од нивна територија. Тој ги отфрли сите гласини ...
  сите 134 | | | веќе видена

  Антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ, првата партија во Европа со посечен претседател со правосилна пресуда и во бегство нема никаква политичка идеја освен ...
  сите 286 | | | веќе видена