Градскиот

  во

  По завршувањето на новогодишната прослава, екипите на Јавното претпријатие „Комунална хигиена“ – Скопје, собраа и транспортираа речиси 40 кубни метри ...
  сите 22 | | | веќе видена

  По завршувањето на новогодишната прослава, екипите на Јавното претпријатие „Комунална хигиена“ – Скопје, собраа и транспортираа речиси 40 кубни метри ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Со песни, ора и забава охриѓани и гостите новогодишната ноќ ја дочекаа во угостителските објекти, на градскиот Плоштад, а дел и во домашна атмосфера. Иако ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Вработени во ЈП „Комунална хигиена" – Скопје новогодишната ноќ и првото јануарско утро го дочекаа работно. Секоја година, на 1 јануари, по завршувањето на ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Аки Рахимовски и „Парни валјак“, неколку македонски пејачи, ди џеј и косовската група „Офкестра“ ќе ги забавуваат скопјани за новогодишната ноќ. Новогодишната ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Поклопувањето на стрелките на часовникот и полноќниот спектакуларен огномет од скопскиот плоштад го означи почетокот на новата 2019-та. Бакнежи, искрени ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Вработени во ЈП „Комунална хигиена“ – Скопје новогодишната ноќ и првото јануарско утро го дочекаа работно. Секоја година, на 1 јануари, по завршувањето на ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Арсенал со убедливи 4-1 славеше против Фулам во мечот кој се одигра во рамките на 21. коло во Премиер лигата. „Топчиите“ олигледно брзо се опоравија од ...
  сите 27 | | | веќе видена