Градскиот

  во

  Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Гостивар издаде наредба за обдукција на телото на седумнаесетгодишната девојка која доцна синоќа ...
  сите 75 | | | веќе видена

  Околу 19,15 часот било пријавено дека во Гостивар, 17 годишнa девојка од село Здуње, гостиварско, бегајќи од кучиња-скитници, паднала во водите на реката ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Над 10.000 потписи против изградба на цинкара близу Кавадарци се собрани во рамки на петицијата што ја организираше еколошкото друштво „Еко-живот". ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Зиплајнот кој треба да се спушта од тврдината Кале до Градскиот парк во Скопје, не се гради уште, оти првиот проект бил утнат па се правел нов, пишува СДК . ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Зиплајнот кој треба да се спушта од тврдината Кале до Градскиот парк во Скопје, не се гради уште, оти првиот проект бил утнат па се правел нов. Од кабинетот на ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Еспањол во вчерашниот натпревар против Атлетик Билбао запишаа нова победа и така стигнаа до неверојатното за нив второ место после 11 кола. ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев изрази жалење за трагичниот случај во Гостивар, каде што 17-годишно девојче се удави во Вардар, бегајќи од бездомно куче, кое ја нападнало ...
  сите 107 | | | веќе видена

  Германскиот репрезентативец има важечки договор со Манчестер Сити до 2021. година, за момент се постави неговата верност со клубот откако букмејкерите ги ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Хелсиншкиот комитет за човекови права на Република Македонија најостро го осудува вчерашниот инцидент во Тетово предизвикан од припадници на навивачката група ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Истакнатата украинска активистка Катерина Ханџјук, починала вчера, три месци откако била нападната со киселина. Како што потсетува "BBC", Ханџјук во нападот се ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Полицијата најави дека ќе разговара со двете навивачки групи од Тетово со цел како што вели министерот Оливер Спасовски да се спречи прелевање на нивните ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Понеделник е денот кога најчесто се играат последните натпревари од лигите низ Европа, па со тоа и се затвораат колата од првенствата. Една средба се игра во ...
  сите 38 | | | веќе видена