Градскиот

  во

  Германскиот репрезентативец има важечки договор со Манчестер Сити до 2021. година, за момент се постави неговата верност со клубот откако букмејкерите ги ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Хелсиншкиот комитет за човекови права на Република Македонија најостро го осудува вчерашниот инцидент во Тетово предизвикан од припадници на навивачката група ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Истакнатата украинска активистка Катерина Ханџјук, починала вчера, три месци откако била нападната со киселина. Како што потсетува "BBC", Ханџјук во нападот се ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Полицијата најави дека ќе разговара со двете навивачки групи од Тетово со цел како што вели министерот Оливер Спасовски да се спречи прелевање на нивните ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Понеделник е денот кога најчесто се играат последните натпревари од лигите низ Европа, па со тоа и се затвораат колата од првенствата. Една средба се игра во ...
  сите 38 | | | веќе видена

  За среќа немаше повредени, а не беше предизвикана ни материјална штета после хулиганското однесување на навивачите на фудбалскиот клуб „Шкендија“ пред ...
  сите 90 | | | веќе видена

  Обид за предизвикување на меѓуетнички конфликт се случи попладнево во Тетово, откако навивачката група „Балисти“ со шишиња и камења фрлаа кон кафуле полно со ...
  сите 85 | | | веќе видена

  Обид за предизвикување на меѓуетнички конфликт се случи попладнево во Тетово, откако навивачката група „Балисти“ со шишиња и камења фрлаа кон кафуле полно со ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Обид за предизвикување на меѓуетнички конфликт се случи попладнево во Тетово, откако навивачката група „Балисти“ со шишиња и камења фрлаа кон кафуле полно со ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Фото, Петр Стојановски Вардарци водеа после првото полувреме со погодокот на Д. Мицевски после половина час игра и најавија дека атакуваат на својата деветта ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Од почетокот на петицијата што започна да ја реализира еколошкото друштво „Еко живот“ од Кавадарци во соработка со невладиниот сектор, а е против изградба на ...
  сите 10 | | | веќе видена