Градскиот

  во

  Во чест на 13 Ноември, Денот на ослободувањето на Скопје, градоначалникот Шилегов и Претседателката на Советот на Град Скопје, Љубица Јанчева денеска се ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Градоначалникот Шилегов утре (13.11.2018 година) во 10 часот ќе се сретне со претставници на Градскиот одбор на Сојузот на борците од НОАВМ, по повод ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Англичаните стигнаа до неверојатен податок. Манчестер Сити вчера заслужено славеше против Манчестер Јунајтед, тоа беше демонстрација на сила на екипата на Пеп ...
  сите 92 | | | веќе видена

  Менаџерот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо, рекол дека отсуството на Пол Погба нема да му биде изговор за поразот во градското дерби со Манчестер сити (3:1). ...
  сите 92 | | | веќе видена

  Се одигра 13-тото коло во Втората Македонска фудбалска лига – Запад. Гостиварските екипи Генч Калемлер и ФК Гостивар играа во различни денови во ова коло. ФК ...
  сите 13 | | | веќе видена

  " alt=Дербито на Манчетсер, одиграно во 12.коло во Премиер лигата, му припадна на Сити. „Граѓаните“ забележаа лесна победа над Манчетер јунајтед 3:1.Манчетсер ...
  сите 92 | | | веќе видена