Градскиот

  во

  Најмалку пет лица се убиени Пет лица се убиени а пет полицајци се ранети во петокот попладнето по локално време во чикашкото предградие Аурора, откако напаѓач ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Во битолската полиција вчера било пријавено дека три малолетни лица оштетуваат дел од фонтаната на плоштадот Магнолија. По брзата реакција на полицијата, ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Во текот на вчерашниот ден, во раните утрински часови во битолската полиција било пријавено дека три малолетни лица оштетуваат дел од фонтаната на плоштадот ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Во битолската полиција вчера било пријавено дека три малолетни лица оштетуваат дел од фонтаната на плоштадот Магнолија. По брзата реакција на полицијата, ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Демонтиран и украден бил дел од фонтаната на плоштадот Магнолија во Битола, информираат од Општина Битола. – Во текот на вчерашниот ден, во раните утрински ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Во текот на вчерашниот ден, во раните утрински часови во битолската полиција било пријавено дека три малолетни лица оштетуваат дел од фонтаната на плоштадот ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Велшкиот фудбалер Герет Бејл би можел да се соочи со жестока казна во Ла Лига после дербито со Атлетико Мадрид. Надлежните органи ќе ја разгледаат неговата ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Првиот човек на Панатинаикос, контроверзниот Димитрис Јанакопулос, во свој стил и без зборови, туку со „дело“ го искоментира однесувањето на екипата на ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Граѓаните на Тиквешијата сочувствуваат со семјествата на починатите и повредените во страшната сообраќајна несреќа која се случи на патот Скопје – Тетово.Сите ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Ова е голема трагедија за нашата земја, во овие тешки мигови не се опишува болката која ја предизвика оваа голема несреќа. Градоначалникот г-дин Митко Јанчев, ...
  сите 39 | | | веќе видена