Градскиот

  во

  Кошаркарскиот клуб Работнички денеска пушти соопштение во кое посочи за „драматичните моменти“ со кои се соочува и „заканите да се наруши егзистенцијата, не ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Кошаркарскиот клуб Работнички денеска пушти соопштение во кое посочи за „драматичните моменти“ со кои се соочува и „заканите да се наруши егзистенцијата, не ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Пробиштип се подготвува за манифестацијата „Зелникот на баба“, што ќе се одржи на 23 март на градскиот плоштад „Свети Гаврил Лесновски“ и ќе понуди богата ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Кошаркарскиот шампион на Македонија, Работнички му се приклучува на градскиот ривал, МЗТ Скопје Аеродром во барањето за ревидирање на казните кои ги пропишува ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Милан и Интер вечерва одиграа одличен дерби натпревар. Интер на крајот во натпревар од 28. коло во Серија А победи со 3:2. Бидејќи вечерва имаше ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Интер го доби 294-тото градско дерби против Милан со конечни 2-3 на „Сан Сиро“. Избраниците на Лучијано Спалети му ја спасија работата на тренерот, барем за ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Црвениот крст на Република Македонија денеска одбележува 74 години од постоењето и 24 години од полноправното членство во Меѓународната федерација на друштвата ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Едно од најголемите дерби мечеви не само во Италија, туку во цел свет, меѓу Милан и Интер се игра вечерва. Милан ја има улогата на домаќин на „Сан Сиро“, но ...
  сите 25 | | | веќе видена