Градскиот

  во

  Културно-информативниот центар Романса од Македонска Каменица вечерва е домаќин на караванот на 33. Меѓународен фолклорен фестивал „Истибањско Здравоживо“. ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Градските власти на Белград најавија дека од 2020 година ќе го забранат користењето на пластични ќеси. – До крајот на неделава Градскиот совет ќе усвои одлука ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Човекот кој го застрела членот на градскиот совет во пренос во живо на телевизија, почина само неколку месеци откако беше пуштен од затвор. Станува збор за ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Серхио Рамос како едвај да го чекаше прашањето на новинарот за Гризман. Капитенот на Реал Мадрид и шпанската репрезентација смета дека Антоан Гризман не може ...
  сите 115 | | | веќе видена

  Градскиот пазар во Гостивар во вторник како и вообичаено, врие од продавачи, а денес во центарот на понудата беше зеленчукот за подготовка на зимниците. ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Во уметничката галерија на Градскиoт музеј во Крива Паланка синоќа беше отворена изложба на фотографии од улогите на примабалерината на Македонскиот народен ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Почитувани,Во саботата на добро познатиот датум од минатото на СДСМ, 15 септември во Кавадарци гостин беше премиерот Заев. Меѓутоа наместо да го пречекаат ...
  сите 10 | | | веќе видена