Градскиот

  во

  Апелираме, укажуваме, молиме, поправаме, расчистуваме, обновуваме и повторно уништено и украдено цвеќе од цветните леи во Градскиот парк, пишува на својот ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Двегодишно момче беше пронајдено во понеделникот вечерта додека шета по улица во белградската населба Вишњица. Мајката на детето беше веднаш пронајдена, а на ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Пред два дена во Шведска стапи на сила забраната за тоа да се пуши на отворени јавни места, вклучувајќи ги и автобуските и железничките станици и отворениот ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Се верува дека во Лестер само под еден услов би дале зелено светло за продажба на нивниот дефанзивец кој важи за еден од најдобрите на својат позиција во ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Во Битола, на 4 и 5 јули, во организација на Здружението за филмска уметност ЦЕНТАР ЗА ФИЛМ, ќе се одржи Прв Форум на креативните градови за филм од мрежата на ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Армиите на Република Северна Македонија и САД, попладнево пред граѓаните на Гостивар претставија дел од опремата и вооружувањето кое се користеше деновиве на ...
  сите 57 | | | веќе видена