Градскиот

  во

  Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Гостивар издаде наредба за обдукција на телото на седумнаесетгодишната девојка која доцна синоќа ...
  сите 126 | | | веќе видена

  Во рамки на петицијата што ја организираше еколошкото друштво „Еко-живот”, собрани се над 10.000 потписи против изградба на цинкара близу Кавадарци. ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар издаде Наредба за обдукција на телото на 17-годишна девојка која беше пронајдена синоќа во ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Телото на малолетната девојка која вчера почина откако падна во водите на реката Вардар е предадено на обдукција. Откако била направена идентификација на ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Наредба за обдукција на телото на 17-годишното девојче кое беше пронајденo синоќа во водите на Вардар издаде дежурен јавен обвинител од Основното јавно ...
  сите 72 | | | веќе видена

  Околу 19,15 часот било пријавено дека во Гостивар, 17 годишнa девојка од село Здуње, гостиварско, бегајќи од кучиња-скитници, паднала во водите на реката ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Гостивар издаде наредба за обдукција на телото на седумнаесетгодишната девојка која доцна синоќа ...
  сите 75 | | | веќе видена

  Околу 19,15 часот било пријавено дека во Гостивар, 17 годишнa девојка од село Здуње, гостиварско, бегајќи од кучиња-скитници, паднала во водите на реката ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Над 10.000 потписи против изградба на цинкара близу Кавадарци се собрани во рамки на петицијата што ја организираше еколошкото друштво „Еко-живот". ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Зиплајнот кој треба да се спушта од тврдината Кале до Градскиот парк во Скопје, не се гради уште, оти првиот проект бил утнат па се правел нов, пишува СДК . ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Зиплајнот кој треба да се спушта од тврдината Кале до Градскиот парк во Скопје, не се гради уште, оти првиот проект бил утнат па се правел нов. Од кабинетот на ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Еспањол во вчерашниот натпревар против Атлетик Билбао запишаа нова победа и така стигнаа до неверојатното за нив второ место после 11 кола. ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев изрази жалење за трагичниот случај во Гостивар, каде што 17-годишно девојче се удави во Вардар, бегајќи од бездомно куче, кое ја нападнало ...
  сите 107 | | | веќе видена