Гостивар

  во

  После две кола без пораз ФК Лабуништа 2011 како домаќин во Струга на грдаскиот стадион во комшиското дерби од 6-тото коло го пречекува ФК Струга , кој беше ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Во текот на вчерашниот ден (23 септември), полициски службеници во редовни контролни активности на гостиварското и на тетовското подрачје, откриле возачи кои ...
  сите 95 | | | веќе видена

  Мини-депониите кои ги има во Тетово, Гостивар и другите населени места најверојатно ќе постојат уште многу време со оглед дека Полошкиот плански регион во ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Драстично намалената бројка на болни/изнемоштени избирачи кои се пријавени за гласање во домашни услови (споредено со Локалните избори 2017та), покажува дека и ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Сериозна е поддршката што ја добиваме од Европската Унија и НАТО, рече министерот за транспорт и врски Горан Сугарески денеска во Ваташа, одговарајќи на ...
  сите 101 | | | веќе видена

  При редовни контролни полициски активности спроведени од полициски службеници на Секторот за внатрешни работи во Тетово, биле откриени 10 лица (пет од Тетово и ...
  сите 95 | | | веќе видена

  Министрите за животна средина и просторно планирање и за локална самоуправа Садула Дураки и Сухејл Фазлиу ќе се обратат на промоција на проектот за подобрување ...
  сите 25 | | | веќе видена

  „Ќе гласаме за сите да живеме убаво и да има братство и единство. Младите да живеат малку подобро, да не работат повеќе за 200 евра плата“, потенцира еден ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Министрите за животна средина и просторно планирање и за локална самоуправа Садула Дураки и Сухејл Фазлиу ќе се обратат на промоција на проектот за подобрување ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Во рамки на кампањата „Зачекори напред! Изборот е твој!“, излезе од печат второто издание на весникот „ЕУрека“, кој е бесплатен и ќе им биде достапен на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Министрите за животна средина и просторно планирање и за локална самоуправа Садула Дураки и Сухејл Фазлиу ќе се обратат на промоција на проектот за подобрување ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Граѓани, активисти, млади луѓе, ученици, спортисти, политичари, денеска со учество во манифестацијата „Штафетата на еднаквоста“ со марш, испратија порака дека ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Граѓани, активисти, млади луѓе, ученици, спортисти, политичари, денеска со учество во манифестацијата „Штафетата на еднаквоста“ со марш, испратија порака дека ...
  сите 8 | | | веќе видена