Гостивар

  во

  Загадувањето на воздухот е на високо ниво низ цела Македонија. Граѓаните буквално-дишат отров. Во скопски Аеродром мириса на киселина и запалени гуми. Во ...
  сите 153 | | | веќе видена

  Членовите на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, низ повеќе градови се меѓу граѓаните на денешниот празник. Орце Ѓоршиевски и пратеничката Ане Лашкоска беа меѓу верниците во ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Раст на БДП од 3,2 отсто, па и поголем, интензивна градба на патната и железничката инфраструктура, гасоводот и на обновливи извори на енергија, како и ...
  сите 27 | | | веќе видена

  На магистралниот пат Кичево-Охрид, вчера во 08:30 часот товарно возило „Форд Транзит“ со скопски регистарски ознаки, управувано од А.Б.(44) од Скопје, излетало ...
  сите 74 | | | веќе видена

  И десет пати над дозволеното ниво на загаденост не е доволно за надлежните да ги сфатат сериозно штетите по здравјето на граѓаните. Продолжуваат само со ...
  сите 153 | | | веќе видена

  Осумдесет и два обвинители од јавните обвинителства низ земјава ја тужат државата пред домашните судови за неисплатени додатоци во вкупен износ од 23,5 милиони ...
  сите 23 | | | веќе видена