Гостивар

  во

  Поради интензивни врнежи од снег на патниот правец Струга – Ќафасан во 16:45 часот е воведена забрана за сообраќај за тешки товарни возила, соопштија од ЈП ...
  сите 225 | | | веќе видена

  Поради интензивни врнежи од снег на патниот правец Струга – г.п. Ќафасан во 16:45 часот е воведена забрана за сообраќај за тешки товарни возила, соопштија од ...
  сите 225 | | | веќе видена

  Поради интензивни врнежи од снег на патниот правец Струга – граничниот премин Ќафасан во 16 часот и 45 минути е воведена забрана за сообраќај за тешки товарни ...
  сите 225 | | | веќе видена

  Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев, денеска на прес-конференцијата ја објави својата кандидатура за нов претседател на Република Македонија. Како што ...
  сите 77 | | | веќе видена

  На 21-ви април Влатко Ѓорчев половина час ќе набројувал каде и на кои места предничи во првиот круг на претседателските избори. Вака, еден од конкурентите за ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Врнежите од снег попладнево го отежнуваат сообраќајот на патиштата низ Македонија. Од 16:25 часот на патот Гостивар - Маврово, воведена е забрана за сообраќај ...
  сите 225 | | | веќе видена

  Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев, денеска на прес-конференција ја објави својата кандидатура за нов претседател на Република Македонија. Како што ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Поради интензивни врнежи од снег, на планинскиот превој Буково од 16.15 часот попладнево се воведува забрана за сообраќај за тешки товарни возила, информираат ...
  сите 225 | | | веќе видена

  Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев, денеска на прес-конференција ја објави својата кандидатура за нов претседател на Република Македонија. Како што ...
  сите 77 | | | веќе видена

  По објавувањето на стратешкиот план за развивање на патната инфраструктура, реагираат од движењето „Екогерила“, од каде обвинуваат дека Тетово било ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против Ќ.М.(49), С.Ѓ.(42) и Ќ.С.(58), сите од Гостивар и против В.Р.(35) и ...
  сите 17 | | | веќе видена

  По објавувањето на стратешкиот план за развивање на патната инфраструктура, реагираат од движењето „Екогерила“, од каде обвинуваат дека Тетово било ...
  сите 5 | | | веќе видена

  По објавувањето на стратешкиот план за развивање на патната инфраструктура, реагираат од движењето „Екогерила“, од каде обвинуваат дека Тетово било ...
  сите 5 | | | веќе видена