Гостивар

  во

  Од вечерва во центрите за култура низ републиката почнува прикажување на циклус домашни играни филмови.Проектот „Денови на македонскиот филм“ го организира ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Скопје, 14 септември 2018 Претседателот на НСДП, Тито Петковски и секретарот на партијата, Кристијан Трајковски вчера во Гостивар остварија средба со ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Вчеравечер околу 21 часот, на улица „Мара Угринова“, во близина на автобуската станица во Гостивар, бил пронајден паднат 48 годишниот Р.С. албански државјанин ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Претседателот на НСДП, Тито Петковски и секретарот на партијата, Кристијан Трајковски вчера во Гостивар остварија средба со раководствата на општинските ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Во Гостивар е исплатена првата највисока сума на еден тикет од Спорт Лајф. Зголемената максимална добивка и новиот систем на бонуси во Спорт Лајф во неделата ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Зголемената максимална добивка и новиот систем на бонуси во Спорт Лајф во неделата му донесоа милион денари на еден гостиварец. Експертот за репрезентативни ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Зголемената максимална добивка и новиот систем на бонуси во Спорт Лајф во неделата му донесоа милион денари на еден гостиварец. Експертот за репрезентативни ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Од вечерва во центрите за култура низ републиката почнува прикажување на циклус домашни играни филмови. Проектот „Денови на македонскиот филм“ го организира ...
  сите 20 | | | веќе видена

  По половина година откако беше укинато, зонското паркирање во Гостивар повторно ќе профункционира. По завршување на тендерските процедури, потпишан е договор ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Возач од тетовското село Јажинце без положен возачки испит бил откриен од полицијата додека управувал автобус со патници, минатиот месец во Тетовско.Ова не е ...
  сите 54 | | | веќе видена