Бујар Османи прогласи победа во Тетово и Гостивар


7 копии

Лидерите на партиите кои се дел од Европскиот фронт на денешната средба во Струга заклучија дека првиот круг од претседателските избори на 24 април помина во ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот на изборниот штаб на Европскиот фронт, Арбер Адеми, во изјава за медиумите истакна дека завршниот митинг за парламентарните избори на Европскиот ...
| | веќе видена | слични

„Со Али Ахмети е исклучена секаква соработка во било која варијанта, во било која форма, на било кој начин нема да има соработка со Али Ахмети. Ние сме многу ...
| | веќе видена | слични

Екс премиерот и претседател на СДСМ Димитар Ковачевски денеска повторно ги коментираше последните случувања во рамки на кампањата за двојните избори и ...
| | веќе видена | слични

Како ќе се формира новата Влада по парламентарните избори 8 мај беше темата на препукување, за која си испратија пораки претставници на политичките партии. ...
| | веќе видена | слични

Парламентарната трка не е завршена, ако некој не го освоил мнозинството од 61 пратеник за формирање на влада значи ги изгубил изборите, вели лидерот на СДСМ ...
| | веќе видена | слични

Нема влада без Бадентер, а Бадентерот можело да го обезбеди само ДУИ. Интегративците на Али Ахмети притискаат по секоја цена да бидат дел од новото владино ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на СДСМ, Димитар Ковачевски во пресрет на парламентарните избори на 8 мај, денеска изјави дека „тој што не може да формира влада изгубил на изборите“ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Врховниот водач ајатолахот Али Хамнеи ги водеше молитвите за време на прошталната церемонија за починатиот претседател и седум други, меѓу кои и министерот за ...
сите 398 | | | веќе видена

Атентаторот на словачкиот премиер Роберт Фицо имал организација под името „Словачка без насилство, пишуваат медиумите во Братислава. Уште се дознава дека ...
сите 488 | | | веќе видена

Како што јави „Си-Ен-Ен“, предложениот договор добил зелено светло од Израел пред амандманот, а вклучувал ослободување на киднапираните израелски заложници во ...
сите 384 | | | веќе видена

Зијадин Села од Алијанса за Албанците во интервју за Трилинг по изборите и изборните резултати и случувања, вели дека се работи за изборен инжинеринг и ...
сите 230 | | | веќе видена

„Намерата на неколку европски земји да ја признаат палестинската држава е награда за тероризмот“, изјави денеска Нетанјаху. Израелскиот премиер тврди дека 80 ...
сите 167 | | | веќе видена

Дисциплинска одговорност за службено лице кое извршило регистрација на моторно возило без присуство на сопственикот и три лица кои не ги констатирале ...
сите 103 | | | веќе видена

Очекуваме дека Северна Македонија ќе продолжи по европскиот пат, кажа заменик-помошникот секретар на САД во заминување и специјален претставник за Западен ...
сите 390 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бујар Османи прогласи победа во Тетово и Гостивар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: