Фејсбук

  во

  Провладиниот новинар и политички аналитичар, Сашо Орданоски, во неговата претпоследна колумна за „Цивил Медиа“, објавена вчера, прејудицира дека поранешниот ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Осудениот експремиер Никола Груевски пред малку напиша на Фејсбук дека се наоѓа во Будимпешта и побарал политички азил од унгарските власти. „Во последните ...
  сите 313 | | | веќе видена

  Унгарското Министерство за надворешни работи во писмениот одговор за МИА ниту потвдува, но ниту демантира дека поранешниот македонски премиер Никола Груевски ...
  сите 313 | | | веќе видена

  Аналитичарите ги отфрлаат сомнежите дека бегството на екс премиерот, Никола Груевски во Унгарија е подготвено сценарио меѓу власта и опозицијата заради ...
  сите 6 | | | веќе видена

  ,,Во последните неколку денови примив безброј закани по мојот живот. Јас сум во Будимпешта сега, и побарав политички азил од унгарските власти. Секогаш ќе ...
  сите 313 | | | веќе видена

  Провладиниот новинар и политички аналитичар, Сашо Орданоски, во неговата претпоследна колумна за „Цивил Медиа“, објавена вчера, прејудицира дека поранешниот ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Миленко Неделковски преку Фејсбук се пофали дека прв објавил каде е поранешниот премиер Никола Груевски. Тој тврди дека Груевски побегнал со логистика од ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Француската влада ќе вметне тим од регулатори во „Фејсбук“, чија задача ќе биде да најдат начин како најдобро да се изборат против ширењето говор на омраза на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Унгарската влада ниту потврдува ниту демантира дали поранешниот премиер Никола Груевски бара азил во Унгарија. Во краткиот одговорот на прашањата од „Макфакс“ ...
  сите 313 | | | веќе видена

  Груевски вети дека нема намера да бега. Покрај долгогодишното искуство со него како политички опонент, и покрај прислушуваните материјали, и покрај тоа што ...
  сите 313 | | | веќе видена