Фејсбук

  во

  Министерството за внатрешни работи направи измени во името на полицијата. Полиција на Република Северна Македонија е испишано на новите знаци. Оваа помена, од ...
  | | веќе видена | слични

  По вчерашната трагедија, во која загинаа 15 патници, откако се преврте автобусот на автопатот Скопје-Тетово, на социјалните мрежи постојано се споделуваат ...
  сите 183 | | | веќе видена

  Пратеникот од владејачката коалиција Рубин Земон се сомнева дека големата трагедија која што и се случи на Македонија е нарачана од странство. Пратеникот на ...
  сите 9 | | | веќе видена

  По сообраќајна несреќа што се случи на патот Скопје-Тетово, кај Карпалак, во која загинаа 15 лица, а голем број се повредени, сочуство изразија албанскиот ...
  сите 154 | | | веќе видена

  Скопјанец кој секојдневно ги гледал автобусите кои доаѓаат во Скопје од Гостивар и Тетово и по Партизанска ги оставале своите патници, денеска со тага ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Веста, заедно со слика од почетокот на седницата, на својот Фејсбук ја објави косовскиот премиер Рамуш Харадинај, кој претходно, синоќа, преку социјалната ...
  сите 154 | | | веќе видена

  g ја зпочна денешната седница со едноминутен молк за загинатите во вчерашната тешка сообраќајна несреќа на автопатот Скопје-Тетово, јави дописникот на МИА од ...
  сите 154 | | | веќе видена

  Претседателот на Советот на министри на БиХ, Денис Звиздиќ упати телеграма со сочувство на премиерот на Северна Македонија, Зоран Заев по повод тешката ...
  сите 154 | | | веќе видена

  По вчерашната трагедија, во која загинаа 15 патници, откако се преврте автобусот на автопатот Скопје-Тетово, на социјалните мрежи постојано се споделуваат ...
  сите 183 | | | веќе видена

  Еден од најтажните денови за Македонија. Сочувство до семејствата на сите загинати, а на повредените им посакуваме брзо закрепнување, порачаа ДНК на ...
  сите 183 | | | веќе видена