Фејсбук

  во

  Рускиот премиер, Дмитриј Медведев, смета дека со изборот на Володимир Зеленски за претседател на Украина постои шанса да се подобрат односите меѓу Москва и ...
  сите 124 | | | веќе видена

  Второ издание на музичкиот настан Bada Boom ќе се одржи во петок (26-ти април) во Домот на млади во Штип. Организаторите најавуваат добра забава за присутните ...
  | | веќе видена

  Пратеникот од СДСМ, Павле Богоевски, по вчерашните избори вели дека е време за сериозна работа пред вториот круг, но и време да се научат лекциите од првиот ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Кога атлетскиот тренер Ифраим Љута пристигнува во спортската сала на текстилното училиште во Тетово секоја сабота во 11 часот срдечно со прегратки го ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Симпатизерите, активистите и членовите на СДСМ по вчерашниот дебакл од првиот изборен круг на претседателските избори јавно започнаа да го искажуваат револтот ...
  сите 6 | | | веќе видена

   Уште еден ден во канцеларија... како им изгледа работната околина на овие ренџери кои се задолжени за заштита на дивите животни во национален парк во Конго? ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Трите ќерки на сопственикот на АСОС, милијардерот Андерс Холч Повлсен, биле убиени во терористички напад на Шри Ланка. Веста за БТ ја потврдил Џеспер Стубкиер, ...
  сите 294 | | | веќе видена

  Симпатизерите, активистите и членовите на СДСМ по вчерашниот дебакл од првиот изборен круг на претседателските избори јавно започнаа да го искажуваат револтот ...
  сите 6 | | | веќе видена

  По повод објавените резултати од претседателските избори, Ивор Мицковски со критика до владејачката коалиција. Тој на својот фејсбук профил напиша: Историски ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Трите ќерки на сопственикот на АСОС, милијардерот Андерс Холч Повлсен, биле убиени во терористички напад на Шри Ланка. Веста за БТ ја потврдил Џеспер Стубкиер, ...
  сите 294 | | | веќе видена

  Рускиот премиер, Дмитриј Медведев, смета дека со изборот на Володимир Зеленски за претседател на Украина постои шанса да се подобрат односите меѓу Москва и ...
  сите 124 | | | веќе видена

  Премиерот на Русија, Дмитриј Медведев очекува новиот претседател на Украина, Володимир Зеленски да продолжи со досегашната реторика, но верува оти постои ...
  сите 124 | | | веќе видена

  Пратеникот Мухамед Зекири по вчерашниот прв круг од претседателските избори разочаран побара пензија од Ахмети, но и одговорност од функционерите на СДСМ. ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Пратеникот од редовите на СДСМ и коалицијата, Павле Богоевски синоќа преку својот Фејсбук профил му ја честиташе победата на Стево Пендаровски во првиот ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Прозападниот кандидат Стево Пендаровски и неговиот главен ривал Гордана Сиљановска-Давкова се најдоа во тесна трка во првиот круг од претседателските избори во ...
  сите 50 | | | веќе видена