Фејсбук

  во

  Поранешниот директор на центарот за комуникации на СДСМ, Ивор Мицковскина својот профил на „Фејсбук“ го коментираше потегот на Заев да не се појави на ручекот ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Гордоста на македонската метал-кор сцена, групата „Смат“ (SMUT) го промовира својот нов видео-спот за песната „ВО МОЈОТ ГРАД“, кој од денеска е објавен на ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Со приватен авион на унгарски олигарх што го користи и премиерот Виктор Орбан, избеганиот осуден пратеник и експремиер Никола Груевски допатувал во Будимпешта ...
  сите 241 | | | веќе видена

  На граничниот премина Брегана, на влезот во Словенија, во автобус кој тргна од Тузла кон Хамбург, се породи една патничка. Меѓу патниците во автобусот на ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Убедени сме, а тоа ќе се воспостави и во текот на постапката дека во комуникациите нема ништо што ги инкриминира овие обвинети за ова кривично дело. Апсолутно ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Никола Груевски има специјален третман затоа што бил 10 години премиер на друга држава, вели Балаш Орбан, државен секретар на кабинетот на унгарскиот премиер ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Гордоста на македонската метал-кор сцена, групата „Смат“ (SMUT) го промовира својот нов видео-спот за песната „ВО МОЈОТ ГРАД“, кој од денеска е објавен на ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Поранешната мисица на Македонија Сара Леши девет години е американска снаа и го живее животот од сонишата. Пред речиси една деценија во Скопје го запозна мажот ...
  сите 3 | | | веќе видена

   „Таа преморена со трите деца во 17 часот ќе сака да знае каде сум и кога ќе дојдам и јас најверојатно ќе ѝ кажам дека ќе ѝ се јавам подоцна затоа што сум ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Од Вардар преку својот Фејсбук профил пренесуваат за еден немил настан. Македонскиот ракометен шампион известува дека на тренерот на голманите, Дејан Периќ му ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Од општина Центар преку соопштение информираа дека направени се разговорите со двајцата комунални редари и почната е постапка за утврдување на фактите и ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Косовскиот премиер Рамуш Харадинај побарал денеска од австрискиот канцелар Себастијан Курц, како актуелен претседавач со Европската унија (ЕУ), да го стави на ...
  сите 43 | | | веќе видена

  По сведочењето на вешти лица од МВР, кои вршеле анализи и испитувања на предметен материјал за случајот „Монструм”, денешното рочиште за петкратното убиство ...
  сите 56 | | | веќе видена

  На Фејсбук страницата „Israel Defense Forces“, објавена е снимка од две прекрасни девојки кои моментално служат војска во Израел. Тие две, во придружба на ...
  сите 2 | | | веќе видена