Фејсбук

  во

  Насилството меѓу врсниците е се’ поголем проблем,а трагичната приказна и се случила на петчлено семејство од Вочестер во Англија. Десетгодишното девојче Лили ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Со секој изминат час, се зголемува бројот на оние кои мислат дека Заев се договорил со Груевски непречено да побегне од земјата. Власта како да не разбира дека ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Се подготвува екстрадицијата на поранешниот премиер Никола Груевски кој избега во Унгарија. Вчера, Министерството за правда информираше дека до нив е ...
  сите 123 | | | веќе видена

  Откако поранешниот македонски премиер, Никола Груевски на Фејсбук деновиве објави дека е во Будимпешта и дека поради закани по живот ќе бара политички азил, ...
  сите 198 | | | веќе видена

  Холандската европратеничка Џудит Саргентини јавно ги праша унгарските власти дали ќе го одбијат барањето за азил на Никола Груевски оти доаѓал од безбедна ...
  сите 278 | | | веќе видена

  Ивор Мицковски на својот „Фејсбук“ профил објави статус за случувањата во последните два дена. СЈО не чувствува одговорност за бегството, Јанакиески и ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Генералниот секретар на СДСМ, Александар Кирацовски, вечерва со моќна порака на социјалните мрежи: „Не постои пријателство без доверба, ниту доверба без ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Ивор Мицковски на својот „Фејсбук“ профил објави статус за случувањата во последните два дена. СЈО не чувствува одговорност за бегството, Јанакиески и ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Поранешната пратеничка од редовите на СДСМ, Софија Куновска преку Фејсбук статус ги искоментира случувањата во последните два дена. -Остро и категорично ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Државниот секретар за европски прашања во Министерството за надворешни работи на Германија, Михаел Рот, доцна вечерва на својот твитер-профил напиша „Унгарија ...
  сите 198 | | | веќе видена

  Пред Владата се одржа протест на кој „шарените револуцинери“ протестираа против случајот Никола Груевски, односно неговото бегство и од Владата побараа веднаш ...
  сите 39 | | | веќе видена