Фејсбук

  во

  Често читаме вести како ресторани во некои земји од соседството или подалеку нудат бесплатни оброци за посиромашни луѓе. Сега таков случај на хуманост имаме и ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Пазарџиите мора да бидат задоволни, а наша одговорност е да обезбедиме подобри услови за работа и егзистенција. Младите со посетата уште еднаш докажаа дека се ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Во моментов во Париз гори едно од најголемите цивилизациски обележја на Француската држава, црквата Нотр Дам, на која и се заканува целосно уништување. ...
  сите 681 | | | веќе видена

  Во текот на денешниот ден беа потврдени две кандидатури за претседателската функција во Македонската кошаркарска Федерација, а покрај пријавата на Перо Антиќ, ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Симпатичната Ешли Стивенс фатила бидермаер на една свадба, па ја споделила фотографијата од среќниот момент на Фејсбук. Но, таа не можела ни да претпостави ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Само неколку часа од промоцијата на кандидатурите и уште многу далеку од евентуалното изборно собрание, претендентите за претседателската функција во МКФ се ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Македонското прашање и Договорот од Преспа влијаеле и биле причина да се зголеми бројот на грчки знамиња закачени на балконите во Атина, како елемент за јавно ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Познатиот американски уметник Тод Гудмен објавил видео на својот Фејсбук профил, на кое се гледа како неговата баба стара 96 години танцува како човек во ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Мерсиха Смаиловиќ: Кратка лекција, зошто не ми е срам Активистката за човекови права, Мерсиха Смаиловиќ, неуморно пишува за ситуации и состојби на кршење на ...
  сите 10 | | | веќе видена