Фејсбук

  во

  Ангажирањето на Роналдо, кој со Реал освои три титули едноподруго, би требало да биде последната „коцкичка во мозаикот“ за Јувентус наречен европски првак По ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Делови од телоо на Сузана Карера најдени се во Коакакоакос на источниот брег на Мексиканскиот Залив. Таа е киндапирана пред една недела од пред куќата на ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Преку неговиот Фејсбук профил тој изрази жалење за овој потег и за тоа ги обвини политичките опоненти од ДУИ. – Со длабоко жалење ве известувам дека  на ...
  сите 94 | | | веќе видена

  Министерството за образование и наука (МОН) повторно ги одзеде ингеренциите во образованието од Општина Гостивар. Одлуката практично значи дека градските ...
  сите 94 | | | веќе видена

  Синот на пратеникот од НСДП, Горан Мисовски, Кристијан Мисовски, на својот фејсбук профил соопшти дека одлучил да даде отказ од работното место во Агенцијата ...
  сите 89 | | | веќе видена

  Откако синот на пратеникот Горан Мисовски, Кристијан, си даде отказ од работното место во Агенцијата за супервизија на осигурување (АСО), се огласи на Фејсбук ...
  сите 89 | | | веќе видена

  Поранешниот министер за здравство и актуелен градоначалник на Гостивар, Арбен Таравари, пред околу една година со писмо му се обрати на Зоран Заев потсетувајќи ...
  сите 94 | | | веќе видена

  Поглаварот на ИВЗ Реисот Сулејман Реџепи на Фејсбук го благослови албанскиот претседател Илир Мета дека добил албански пасош. – Господ да го благослови ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Обезглавеното тело на Сузана Карера било најдено во торба со порака во која се обвинува нејзиниот сопруг бидејќи не сакал да плати откуп. Сузана била ...
  сите 8 | | | веќе видена

  До кога ние жените мораме да се дотеруваме, за да ги убедиме мажите дека треба да не слушаат, вели професорката, Гордана Силјановска, која е кандидат за ...
  | | веќе видена | слични

  Господ да го благослови претседателот Мета, господ да ја благослови Албанија. Со овие зборови поглаварот на Исламската верска заедница на Македонија, реисот ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Основачот на оваа платформа вели дека неговата мрежа е сосема различна од конкуренцијата - на неа нема инфлуенсери, ниту се важни лајковите, туку ги инспирира ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Генералниот секретар на СДСМ и пратеник Александар Кирацовски денеска на својот профил на Фејсбук објави дека побарал од таткото на неговата сопруга, Борис ...
  сите 89 | | | веќе видена