Дебар

  во

  Безживотоното тело на 58- годишен маж Ф.С, кој се води за исчезнат, вчера во 14.30 часот било пронајдено во водите на Црн Дрим. -При преземени мерки за ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Сезоната на велосипедски сообраќај уште е во полн замав поради временските услови кои иако е Ноември се соодветни. Популарноста на ова превозно средство и ...
  сите 96 | | | веќе видена

  Во водите на реката Црн Дрим доцна попладнево пронајдено е телото на исчезнатиот маж од Дебар, кој на 30 октомври беше пријавен за исчезнат. Телото, според ...
  сите 22 | | | веќе видена