Дебар

  во

  Струга, 9. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Во хотелот „Дрим“ во Струга, денес ќе се одржи јавна дебата за управување со човечки ресурси во единиците на локалната ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози.Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Во организација на Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот оваа година Македонија ќе биде земја партнер на претстојниот саем за туризам во Измир, ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Во организација на Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот оваа година Македонија ќе биде земја партнер на претстојниот саем за туризам во Измир, ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Изработка на ветерници, вртење педали по предвидена рута, едукација за проверка на точак, детски улични игри и дискусија со дечиња за сообраќај, се дел од ...
  | | веќе видена

  Овој текст подолу го напишав неодамна, ама не го довршив и го оставив незавршен на ајпадот. Причината е едноставна. Сашо, додека речеш пиксла, напишал колумна ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Знаете ли дека првиот трамвај во Виена се појавил во 1864 година, а Скопје имало трамвај во 1884 година? Тоа не е голем временски интервал, бидејќи Скопје ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Поскапе зонското паркирање во Дебар Маало, Капиштец и Буњаковец. Од вчера еден час паркирање на зонските паркиралишта со кои стопанисува ЈП „Паркинзи Општина ...
  сите 2 | | | веќе видена