Дебар

  во

  Вчера Извршниот и Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ избра кандидати за градоначалници на претстојните избори за Охрид и Ново Село.-Во делот на Охрид кандидат ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Извршниот и Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ вчера избра кандидати за градоначалници на претстојните избори за Охрид и Ново Село. Во делот на Охрид кандидат ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Владимир Ѓорчев, член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Вчера Извршниот и Централниот комитет ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Вчера Извршниот и Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ избра навистина одлични кандидати за градоначалници на претстојните избори за Охрид и Ново Село. Во делот ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Пополнувањето на медицинскиот персонал на Итната медицинска помош при Здравствениот дом Скопје, се очекува по завршување на претседателските избори, иако ...
  сите 40 | | | веќе видена

  „Вчера Извршниот и Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ избра навистина одлични кандидати за градоначалници на претстојните избори за Охрид и Ново Село.Во делот ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Новите снежни врнежи присутни во поширокиот дебарскиот регион, според Региналната дирекција за заштита и спасување не предизвикаа никакви проблеми. Дебелината ...
  сите 75 | | | веќе видена

  Вчера Извршниот и Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ ги избра кандидатите за градоначалници со кои партијата ќе настапи на локалните избори во Охрид и Ново ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Колони возила кои се простираат до недоглед, свирење на автомобилски сирени, нервозни возачи и патници... ова е сликата на голем дел од сообраќајниците во ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози,а на П.Шапка,Маврово и на планинскиот превој Стража со остатоци од кашест снег на коловозот по ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Општина Центар го бележи кружниот тек во Дебар Маало, за да не се паркираат автомобили каде ќе стасаат. Утрово со хоризонтална сигнализација се бележеше ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Општина Центар го бележи кружниот тек во Дебар Маало, за да не се паркираат автомобили каде ќе стасаат. Утрово со хоризонтална сигнализација се бележеше ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Повеќе од 100 граѓански организации, сојузи и фондации и мрежи на граѓански организации утре излегуваат на протест за итно усвојување на Законот за спречување ...
  сите 61 | | | веќе видена

  На денешен ден - 10 март 10 март 2019 1452.- Роден е шпанскиот крал Фердинанд Католички (како Фердинанд II владетел на Арагонија, а како Фердинанд V од ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Изобилство од високи планини, големи и мали природни и вештачки езера, реки, шуми, градови… Ова е само дел од она што најмногу го привлекува вниманието на ...
  сите 15 | | | веќе видена

   Ова е само дел од она што најмногу го привлекува вниманието на странските туристи. Чистиот планински воздух или убавините на Ехридското Езеро се незаменливи ...
  сите 18 | | | веќе видена