Дебар

  во

  Претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери, денеска го прими Дитмир Бушати, министер за Европа и надворешни работи на Република ...
  сите 75 | | | веќе видена

  Претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери, денеска го прими Дитмир Бушати, министер за Европа и надворешни работи на Република ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Како што соопшти собраниското Одделение за односи со јавноста, Џафери истакнал дека ваквите средби на високо ниво се од особено значење за развојот на односите ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Претседателот на Собранието на Република Македонија, г. Талат Џафери, денеска го прими г. Дитмир Бушати, министер за Европа и надворешни работи на Република ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Претседателот на Собранието на Република Македонија, г. Талат Џафери, денеска го прими г. Дитмир Бушати, министер за Европа и надворешни работи на Република ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери, денеска го прими Дитмир Бушати, министер за Европа и надворешни работи на Република ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Првиот број на бесплатниот весник „ЕУрека“, кој покрај прилози посветени на придобивките за Македонија од зачленувањето во ЕУ и НАТО, го содржи и интегралниот ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози.Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Под мотото „Заедно за европска Македонија“, Демократската унија за интеграција вечерва во Дебар одржа средба со граѓани во рамки на кампањата за референдумот ...
  сите 133 | | | веќе видена

  - Се наоѓаме во многу деликатно време, треба да направиме потребни анализи за да на 30 септември не бидеме губитници туку победници. Треба сите храбро да ...
  сите 135 | | | веќе видена

  Демократската Унија за Интеграција денес во Дебар оствари средба со граѓаните во рамките на кампањата за референдумот што ќе се одржи на 30 септември. ...
  сите 136 | | | веќе видена