Дебар

  во

  Заедничкиот кандидат на СДСМ и коалицијата Стево Пендаровски вчера победи на претседателските избори во Македонија. Тој ја победи Гордана Сиљановска-Давкова, ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Заедничкиот кандидат на СДСМ и коалицијата Стево Пендаровски вчера победи на претседателските избори во Македонија. Тој ја победи Гордана Сиљановска-Давкова, ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Заедничкиот кандидат на СДСМ и коалицијата Стево Пендаровски вчера победи на претседателските избори во Македонија. Тој ја победи Гордана Сиљановска-Давкова, ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Сообраќајот на државните патишта се одвива без забрани, по наместа влажни коловози.Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Албанското гласачко тело му донесе победа на кандидатот за Претседател поддржан од ДУИ и СДСМ, Стево Пендаровски. Разликата од околу 60.000 гласови е направена ...
  сите 24 | | | веќе видена

  На над 60% обработени гласови, анализата вели дека разликата од околу 50.000 гласа во корист на кандидатот на СДСМ Стево Пендаровски е направена во општините ...
  сите 158 | | | веќе видена

  Од општините во кои доминира албанско население, а за кои ДИК има 100 процентно обработени податоци, Стево Пендаровски доби 60 000 гласа повеќе од Гордана ...
  сите 9 | | | веќе видена