Дебар

  во

  На Клиниката за инфективни болести се примени девет нови заболени од коронавирус, со што вкупниот број хоспитализирани е 59, 12 се со потешка клиничка слика од ...
  сите 705 | | | веќе видена

  Новиот објект за хирургија во Охрид ќе функционира како болница за заразени од коронвавирус, а во Куманово ќе се прави стручна проценка дали да се воведе ...
  сите 277 | | | веќе видена

  Македонија е дел од клиничката студија која ќе се спроведе во неколку големи земји како Шпанија, Италија, Германија, и преку која земјава ќе има пристап до ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Новиот објект за хирургија во Охрид ќе функционира како болница за заразени од коронвавирус, а во Куманово ќе се прави стручна проценка дали да се воведе ...
  сите 277 | | | веќе видена

  Скопје, 1. април 2020 (Inpress) – Во текот на изминатите 24 часа регистрирани се 25 нови случаи на пациенти со Коронавирус, информираше на денешната прес ...
  сите 705 | | | веќе видена

  Министерот за здравство, Венко Филипче, информираше дека од Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби, денеска, се испишани пет пациенти. Тие биле ...
  сите 705 | | | веќе видена

  Регистрирани се 25 нови случаи на заразени со коронавирус. Отворен нов пункт за тестирање во Скопје.Четворица здравствени работници од Штип во самоизолација. ...
  сите 705 | | | веќе видена

  Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче на редовната прес-конференција информираше дека од Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби, денеска, ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче на редовната прес-конференција информираше дека од Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби, денеска, ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Пред 15 часот Авто мото сојузот на Македонија соопшти дека на сила се забрани за движење на ТТВ на планинските премини Ѓавато (Битола-Ресен), Плетвар , Стража, ...
  сите 99 | | | веќе видена

  Министерот за здравство Венко Филипче на редовната прес-конференција информираше дека од Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби, денеска, се ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче на редовната прес-конференција информираше дека од Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби, денеска, ...
  сите 37 | | | веќе видена