Дебар

  во

  Полициски службеници на СВР Тетово- Полициска станица Гостивар, вчера ( 22 септември) околу 13 часот го лишиле од слобода 50-годишниот А.Б. од долнореканското ...
  сите 208 | | | веќе видена

  Читајќи ги коментарите за интервјуто со Претседателот на Собранието Талат Џафери впечатокот е дека граѓаните очигледно слабо веруваат во овие негови зборови и ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Изминатиов викенд стартуваа двете најсилни конкуренции од шампионатите на Македонија во пинг-понг, со одигрување на првото коло во спортската сала во ОУ Тошо ...
  сите 5 | | | веќе видена

  „Дневникот на лудиот“ од Николај Гогољ, во режија на Ѓорѓи Ризески, а во изведба на Бобан Алексоски на втори октомври во 20 часот ќе биде изведена во театар ...
  сите 19 | | | веќе видена

  „Дневникот на лудиот“ од Николај Гогољ, во режија на Ѓорѓи Ризески, а во изведба на Бобан Алексоски на втори октомври во дваесет часот оваа година ќе биде ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози.Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Во координирана полициска акција на 54 локации во 24 градови пронајдени и одземени поголеми количества дрога и оружје На 20.09.2019 година, од страна на Бирото ...
  | | веќе видена | слични

  Тлото во Албанија и денеска не мирува. Земјотрес во 9 часот изутринава е регистриран со јачина од 3,5 рихтерови степени. Тирана и Драч ги расчистуваат улиците ...
  сите 257 | | | веќе видена

  Иако Албанија е во сеизмичка зона, земјава немала голем број катастрофални земјотреси. Сепак, во историјата се бележат силни земјотреси кои уништиле стотици ...
  сите 257 | | | веќе видена

  Двата последователни земјотреса од соседна Албанија што се почувствуваа попладнево во западниот дел од земјава ги испаничија жителите на Дебар. Првиот ...
  сите 257 | | | веќе видена

  Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен, соопшти Автомотосојузот на Македонија. На граничните премини, од македонска ...
  сите 22 | | | веќе видена

  По повод Светскиот ден на чистењето – 21 септември, Градот Скопје и ЈП „Комунална хигиена“ денеска почнаа акција за генерално чистење на сите скопски општини. ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Вчера, од страна на Бирото за јавна безбедност - Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал, Одделот за криминалистичка полиција, Секторите за ...
  сите 36 | | | веќе видена