Дебар

  во

  Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. ЕВН известува дека од 03.10.2018 година, напојувањето на тунелите на патот Демир Капија – ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози.ЕВН известува дека од 03.10.2018 година, напојувањето на тунелите на патот Демир Капија – Смоквица ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Во култниот филм „ Кој тоа таму пее “ Мишко возеше со врзани очи, пред вчудовидените и преплашени патници, а татко му постојано настојуваше да вози и во ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Струга, 9. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Во хотелот „Дрим“ во Струга, денес ќе се одржи јавна дебата за управување со човечки ресурси во единиците на локалната ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози.Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Во организација на Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот оваа година Македонија ќе биде земја партнер на претстојниот саем за туризам во Измир, ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Во организација на Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот оваа година Македонија ќе биде земја партнер на претстојниот саем за туризам во Измир, ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Изработка на ветерници, вртење педали по предвидена рута, едукација за проверка на точак, детски улични игри и дискусија со дечиња за сообраќај, се дел од ...
  | | веќе видена

  Овој текст подолу го напишав неодамна, ама не го довршив и го оставив незавршен на ајпадот. Причината е едноставна. Сашо, додека речеш пиксла, напишал колумна ...
  сите 2 | | | веќе видена