Дебар

  во

  Во Кривичниот суд утрово продолжи судењето за предметот „Титаник” на СЈО за изборни нерегуларности. На рочиштето присутни се обвинетите Никола Груевски, Мартин ...
  сите 81 | | | веќе видена

  Со преслушување на „бомби“ денеска во кривичниот суд во Скопје продлолжи судењето за предметот на СЈО „Титаник“, а на денешното рочиште судијата Осман Шабани ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Во телефонски разговор од 27 март 2013 во предметот “Титаник” на СЈО, ексминистерот Миле Јанакиески му вели на Иво од Општина Центар, да направи списоци со ...
  сите 117 | | | веќе видена

  Женски глас: Миле повели. Миле: Ми треба список на вработени во државна администрација од Центар. Женски глас: Во државна да, во јавна не баш сите. Ај чекај да ...
  сите 119 | | | веќе видена

  Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Сообраќајот на регионалниот пат Маврови Анови-Дебар е повеќе од два часа во рекин поради сообраќајната несреќа која се случила попладнево. Нема повредени, но ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Вечерва од 19:00 часот сообраќајот на регионалниот пат Ростуше-Дебар, на м.в.„Трница“, кој беше во прекин по случена сообраќајна незгода, е нормализиран. ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Сообраќајот на регионалниот пат Маврови Анови-Дебар е повеќе од два часа во рекин поради сообраќајната несреќа која се случила попладнево. Нема повредени, но ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Сообраќајот на регионалниот пат Маврови Анови-Дебар е повеќе од два часа во рекин поради сообраќајната несреќа која се случила попладнево. Нема повредени, но ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Сообраќајот на регионалниот пат Маврови Анови-Дебар е повеќе од два часа во рекин поради сообраќајната несреќа која се случила попладнево. Нема повредени, но ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Сообраќајот на регионалниот пат Маврови Анови-Дебар е повеќе од два часа во рекин поради сообраќајната несреќа која се случила попладнево. Нема повредени, но ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Околу 16 часот попладнево се случила сообраќајна несреќа на патот Маврови Анови-Дебар, близу месноста Трница. Според првичните информации нема тешко повредени ...
  сите 23 | | | веќе видена