Дебар

  во

  Постарата ќерка на семејството Поцеста од Дебар,осомничена за грозоморното убиството на нејзините родители и помалата сестра, доби мерка притвор. Судија на ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Основниот суд Гостивар и одреди притвор во траење од 48 часа на постарата ќерка на семејството Поцеста Б.П. (28), осомничена дека го застрелала својот татко ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Основниот суд Гостивар и одреди притвор во траење од 48 часа на постарата ќерка на семејството Поцеста Б.П. (28), осомничена дека го застрелала својот татко ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Тројното убиство во Дебар доби неочекувана разрешница откако се објавија информациите од ОЈО Гостивар. Имено полицијата ја приведе постарата ќерка на убиените ...
  сите 75 | | | веќе видена

  Назначени се директори на 22 национални установи во Република Македонија, информираат од Министерството за култура. За директор на НУ Ансамбл за народни игри и ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Кривична пријава за убиство против 28-годишната Б.П. денеска до Основното јавно обвинителство поднесе Надворешната канцеларија за криминалистички работи Дебар. ...
  сите 76 | | | веќе видена

   Постарата 28 годишна ќерка која живеела во Италија е осомничена дека ги убила нејзината мајка, татко и 14 годишна сестра, велат извори од истрагата за Канал ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Постарата ќерка Б. Поцеста е осомничена дека ги убила нејзините родители и помалата сестра во Дебар.Од МВР информираат дека до Основното јавно обвинителство во ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Основниот суд Гостивар и одреди притвор во траење од 48 часа на постарата ќерка на семејството Поцеста Б.П. (28), осомничена дека го извршила грозоморното ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Постарата ќерка Б. Поцеста е осомничена дека ги убила своите родители и помалата сестра во Дебар. Од МВР информираат дека до Основното јавно обвинителство во ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Кривична пријава за убиство против 28-годишната Б.П. денеска до Основното јавно обвинителство поднесе Надворешната канцеларија за криминалистички работи Дебар. ...
  сите 81 | | | веќе видена