Британија

  во

  Хрватска, Шпанија и Русија ќе играат меѓусебе во најтешката од шестте групи според новиот формат во Дејвис купот, по денешната ждрепка во Мадрид. Дејвис купот ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Американскиот потпретседател, Мајк Пенс, бара од Европејците да се повлечат од нуклеарниот договор за Иран, за кој тврди дека го дестабилизира Блискиот Исток и ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Нарко зависник од Британија е осуден на 15 години затвор поради убиство на 100 годишна старица ,која преживеала нацистички логор. Артур Васкиевич (40) на 28 ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Амбасадата на Велика Британија во Македонија, упати сочуство до семејствата на загинатите во несреќата кај Карпалак, а на повредените им посакаа побрзо ...
  сите 91 | | | веќе видена

  Единствениот начин на кој Британија може да го одложи повлекувањето од ЕУ би бил со дополнение на членот 50, велат извори на ЕУ. Британија се спрема да ја ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, во изјавата по денешните сесии на министерскиот состанок во НАТО изрази длабоко сочувство до семејствата и ...
  сите 256 | | | веќе видена

  Таа преку медиумите моли да се врати назад во Британија ,зашто е бремена во деветти месец и се плаши за животот на своето бебе. Шамима Бегум (19) вели дека ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Претстојниот прием на Македонија во НАТО, и покрај пофалбите од странските политички елити, потенцира дека Алијансата станува ирелевантна бидејќи не може да се ...
  | | веќе видена