Британија

  во

  Велика Британија и Европската унија не постигнаа напредок на неформалниот самит во Салцбург, на кој се разговараше за идните односи по британското напуштање на ...
  сите 98 | | | веќе видена

  Велика Британија и Европската унија не постигнаа напредок на неформалниот самит во Салцбург, на кој се разговараше за идните односи по британското напуштање на ...
  сите 98 | | | веќе видена

  „Кога ќе се спомене Велика Британија, луѓето прво помислуваат на Бакингемската палата, кралицата, како и на црвените поштенски сандачиња кои сите сакаат да ги ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Претседателот на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети, се сретна во Скопје со поранешниот Генерален секретар на НАТО и поранешен министер за одбрана ...
  сите 123 | | | веќе видена

  Најмалку две лица загинаа, а илјадници домаќинства останаа без струја откако бурата Али зафати делови од Велика Британија. Една жена загинала откако силниот ...
  сите 12 | | | веќе видена