Британија

  во

  Руското Министерство за надворешни работи соопшти во вторникот дека ги повикало на разговор амбасадорите на Швајцарија и на Холандија поради неоснованите ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Ако сте страсни уживатели во слаткиот вкус и сочноста на грозјето, еве неколку позитивни информации кои ќе ве израдуваат! Грозјето поседува лековити својства ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Претседателот на Демократската Унија за Интеграција , г. Али Ахмети, денес во Скопје се сретна со пратениците на Европскиот Парламент, Алојз ПЕТЕРЛЕ, EPP ...
  сите 136 | | | веќе видена

  Владата на Република Македонија го разгледа и прифати усогласениот текст на Меморандумот за соработка помеѓу Владата на Република Македонија и Владата на ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Претседателот на Демократската Унија за Интеграција , г. Али Ахмети, денес во Скопје се сретна со пратениците на Европскиот Парламент, Алојз Петреле, EPP ...
  сите 136 | | | веќе видена

  Во Германија вчера во промет беше пуштен првиот воз во светот кој за гориво користи водород. Ова е поскапа, но еколошки далеку поприфатлива технологија отколку ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Членството во ЕУ е ветување и надеж за развој на македонската економија, велат упатените. Во првите шест месеци Македонија остварила најголема трговска размена ...
  сите 29 | | | веќе видена

   Луѓето имаат различни ставови околу доењето, а една фотографија предизвика лавина од реакции. Поголемиот дел негативни. Ејми Хардкасл е 27-годишна мајка од ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Велика Британија и Европската Унија се блиску до договор за брегзит, напиша британската премиерка, Тереза Меј, во авторски текст во германскиот весник „Велт” и ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Велика Британија и ЕУ се блиску до договор за уредување на Брегзит, наведе во авторски текст за германскиот весник „Велт“ британската премиерка Тереза Меј и ја ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Велика Британија и Европската Унија се блиску до договор за брегзит, напиша британската премиерка Тереза Меј во авторски текст во германскиот весник „Велт” и ...
  сите 69 | | | веќе видена