Британија

  во

  Парламентот на Холандија го изгласа барањето на група пратеници за враќање на визите со Албанија, поради „зголемениот албански криминал“ во оваа земја.– Оваа ...
  сите 72 | | | веќе видена

  Албанскиот претседател Илир Мета, коментирајќи ја одлуката на холандскиот парламент за суспензија на безвизниот режим со Албанија, оцени дека Тирана треба да ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Британските научници ја анализирале ДНК-та на градителите на Стоунхенџ за да го утврдат нивното потекло и заклучиле дека градбата е дело на народи кои се ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Светската музичка индустрија заработила 19,1 милијарди долари во 2018 година, најмногу од 2006 година, соопшти Меѓународната федерација на фонографски ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Официјална Москва реагираше откако Британците испратија свои хеликоптери во Естонија, земја членка на НАТО Алијансата. Испраќањето на јуришните хеликоптери во ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Светската музичка индустрија заработила 19,1 милијарди долари во 2018 година, најмногу од 2006 година, соопшти Меѓународната федерација на фонографски ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Албанскиот претседател Илир Мета, коментирајќи ја одлуката на холандскиот парламент за суспензија на безвизниот режим со Албанија, оцени дека Тирана треба да ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Ливерпул, 17. април 2019 (ИНПРЕС) – Ако случајно сте во Англија и сакате да го погледнете последниот меч од сезоната на Ливерпул против Вулверхемптон на 12 ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Стево Пендаровски, по втор пат е кандидат за претседател на Македонија, откако во 2014 година беше поразен од Ѓорѓе Иванов. Еден од „аргументите“ да гласаат ...
  сите 3 | | | веќе видена

  15 април, денот кога се запали покривот од познатата катедрала Нотр Дам во Париз, цивилизациската историја го памети како кобен датум на фатални несреќи и ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Албанскиот претседател Илир Мета, коментирајќи ја одлуката на холандскиот парламент за суспензија на безвизниот режим со Албанија, оцени дека Тирана треба да ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Светската музичка индустрија заработила 19,1 милијарди долари во 2018 година, најмногу од 2006 година, соопшти Меѓународната федерација на фонографски ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Албанскиот претседател Илир Мета, коментирајќи ја одлуката на холандскиот парламент за суспензија на безвизниот режим со Албанија, оцени дека Тирана треба да ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Албанскиот претседател Илир Мета, коментирајќи ја одлуката на холандскиот парламент за суспензија на безвизниот режим со Албанија, оцени дека Тирана треба да ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Светската музичка индустрија заработила 19,1 милијарди долари во 2018 година, најмногу од 2006 година, соопшти Меѓународната федерација на фонографски ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Светската музичка индустрија заработила 19,1 милијарди долари во 2018 година, најмногу од 2006 година, соопшти Меѓународната федерација на фонографски ...
  сите 6 | | | веќе видена