Британија

    во

    Британската премиерка Тереза Меј продолжува да го промовира договорот за брегзит, додека министерот во владиниот кабинет, Мајкл Гоув, како што пренесуваат ...
    сите 271 | | | веќе видена

    Основачот на Викиликс Џулијан Асанж е обвинет по тајно обвинение, објави денеска „Вашингтон пост“. Обвинителите ненамерно ги објавија обвинувањата – развој што ...
    сите 18 | | | веќе видена