Британија

  во

  Кристијан Василески е магистер по геодезија, но има една невообичаена пасија – собирање лименки од познатиот енергетски пијалак „Monster“. Можеби тоа не ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Околу една четвртина од граѓаните во Велика Британија веруваат дека ќе треба повеќе од една година за животот да се нормализира по пандемијата на новиот ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Одделот за здравство и социјална грижа (ДХЦЦ) во Британија соопшти дека на 1.311 лица кои направиле тест меѓу 19 и 23 ноември низ цела Велика Британија, им ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Литванците не настапија со најдобрите кошаркари поради натпреварите во Евролигата, но сепак играа со респектабилен тим и во поголем дел на наптреварот беа во ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Босна и Херцеговина и оддржа лекција од кошарка на Бугарија и ја декласира со 88:49 на домашен терен во Сараево во квалификациски меч за настап на Европско ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Клубот побарал помош од експерти за да се одбрани, но наводно е доцна и хакерите украле многу податоци, иако се уште не е познато дали членовите на клубот се ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Хакери од Северна Кореја се обиделе да продрат до уредите на британската фирма AstraZeneca, разработувач на една од вакцините против коронавирусот, јавија ...
  сите 290 | | | веќе видена

  Репрезентацијата на Данска стигна до сензационална победа над Литванија од 80-76 во квалификациите за пласман на Европското првенство 2022 година. И покрај тоа ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Хакери од Северна Кореја се обиделе да продрат до уредите на британската фирма AstraZeneca, разработувач на една од вакцините против коронавирусот, јавија ...
  сите 290 | | | веќе видена

  Хакери од Северна Кореја се обиделе да продрат во компјутерскиот систем на британската фирма АстраЗенека, која разработува една од вакцините против ...
  сите 290 | | | веќе видена

  Хакери од Северна Кореја се обиделе да продрат до уредите на британската фирма AstraZeneca, разработувач на една од вакцините против коронавирусот, јавија ...
  сите 290 | | | веќе видена

  Хакери од Северна Кореја се обиделе да продрат во компјутерскиот систем на британската фирма АстраЗенека, која разработува една од вакцините против ...
  сите 290 | | | веќе видена